Баштанский городской портал
<<< Назад в блогМой блог
05 Февраля 2013

Олег Соскін: Янукович та Азаров продали Україну імперіалістам?

Янукович та уряд Азарова 23 січня ц. р. підписали угоду з компанією «Роял Датч Шелл» щодо видобутку сланцевого газу на території так званої Юзівської ділянки в межах Донецької і Харківської областей. За примарними перспективами видобутку газу чітко проглядається бажання банальної наживи в результаті якої величезні території країни можуть стати непридатними для життя.Згадана ділянка охоплює близько 8 тисяч кілометрів квадратних, на цій території проживає більше 600 тисяч людей, зокрема, в межах Донецької області розташовані такі міста, як Краматорськ (165 тисяч мешканців), Слов'янськ (118 тисяч), Дружківка (61 тисяча), Красний Лиман (23 тисячі), Сіверськ (12 тисяч), Харківської області – Ізюм (52 тисячі), Балаклія (30 тисяч), Барвінкове (10 тисяч).

Ми вже неодноразово говорили про всі ті небезпеки, які несе за собою видобуток сланцевого газу. Фактично, це означає, що 600 тисяч українців невдовзі можуть опинитися в епіцентрі екологічної катастрофи. На цій території може різко підвищитися небезпека землетрусів, вода може стати непридатною для вживання, ґрунти будуть знищені. Загалом, територія 8 тисяч кілометрів квадратних Харківської і Донецької областей може перетворитися на безлюдну пустелю.

Зазначимо, що Юзівська ділянка розташована в місці поширення найродючіших ґрунтів у світі – чорноземів звичайних. На цій території протікає велика потужна річка – Сіверський Донець, а отже всі міста нижче за течією теж можуть опинитися без питної води. Окрім цього, в Україні підземні води розташовані, залежно від конкретної місцевості, на глибині від 50 до 900 метрів, а, як відомо, свердловини для видобутку сланцевого газу розташовуються на глибині до 2 кілометрів. Враховуючи, що для видобування сланцевого газу через підземні тріщини будуть закачуватися хімічні речовини, які поступово підніматимуться на поверхню, всі підземні води в даному регіоні теж можуть стати отруйними.

Зазначимо, що у світі, окрім Сполучених Штатів, масштабний видобуток сланцевого газу практично не ведеться в жодній країні. Окремі європейські держави розглядають таку можливість, але перед початком видобування сланцевого газу будуть проведені ґрунтовні роботи щодо економічної доцільності та екологічної безпеки такого видобутку. В самих же Сполучених Штатах сланцевий газ видобувається переважно у безлюдних пустельних і напівпустельних районах, передусім в Техасі, де майже не проживають люди і не зосереджені водні ресурси та родючі ґрунти.

Також слід підкреслити, що найбільший американський оператор газосланцевих родовищ Сhеsaрeake Energy при загальній виручці 45,9 мільярда доларів за десять років отримав 714 мільйонів прибутку, що відповідає рентабельності 1,5 відсотка. Останні п'ять років взагалі принесли збиток в розмірі 1,27 мільярда доларів. У Польщі ж компанія, яка хотіла зайнятися видобутком сланцевого газу, згорнула всі роботи через економічну нерентабельність. Враховуючи, що свердловини, призначені для видобутку сланцевого газу, можуть працювати не більше 2-3 років, говорити про те, що компанія «Шелл» вкладатиме якісь серйозні інвестиції у розвиток даного регіону щонайменше смішно.

Окреме питання, це ті фантастичні пільги, які компанії «Шелл» надали Янукович, Азаров та правляча група. Як випливає з угоди, цій компанії дозволено не платити податок за землю, рентну плату за видобутий газ, митний, екологічний податок, збір за спеціальне використання води, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, тощо.

У проекті угоди також передбачено, що Україна платитиме компанії Shell пеню у розмірі 120% облікової ставки НБУ за кожний день несвоєчасного повернення ПДВ. Перевірку діяльності «Shell» здійснюватиме лише один держорган і не частіше одного разу на три роки, записано в проекті угоди. Також там передбачено, що тривалість перевірки не повинна перевищувати 10 днів. При цьому на «Shell» не поширюється дія будь-яких нормативних документів уряду України, органів місцевого самоврядування, якщо вони обмежують її права.

Отже, це фактично означає, що з тіла України буде вилучено землі площею 8 тисяч квадратних кілометрів, а замість інвестицій місцеві громади отримають територію, практично «обнесену» колючим дротом. Враховуючи, що на цю територію не поширюватиметься українське законодавство, не можна виключати варіант, коли компанія «Шелл» привезе в Україну озброєних до зубів найманців з приватних охоронних компаній, які готові будуть стріляти в місцевих мешканців, саджати їх у буцегарні, робити все, щоб захистити інтереси імперіалістів та інтереси «Сім'ї». Такий варіант не є фантастичним, якщо поглянути на історію діяльності даної компанії, яка неодноразово була замішана в скандали, пов'язані із тим, що співпрацювала з диктаторськими режимами, давала військовим хабарі за те, щоб вони придушували бунти місцевого населення проти компанії «Шелл».

Отже, Янукович та його правлячий режим дали добро на справжню «окупацію» частини території Української суверенної держави заради отримання прибутку для своєї «Сім'ї». Але хто ж дав право так званому гаранту Конституції, грубо її порушувати? Адже згідно із статтею 13 Конституції України «Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу є об'єктами права власності Українського народу». Яке він мав право підписувати такі угоди без згоди Верховної Ради, без проведення місцевих референдумів, без згоди Українського народу, адже на кону стоїть здоров'я і навіть життя понад півмільйона українців?

Чи можна після цього говорити, що Янукович перейшов до поступового розпродажу України, і вирішив його розпочати із рідної Донеччини? Наступними мають стати Львівська та Івано-Франківська області, на які Януковича та Азарову не терпиться запустити компанію «Шеврон» для видобутку сланцевого газу. Зокрема, це так звана Олеськівська ділянка, площею 6,2 тисячі кілометрів квадратних, з яких на Львівщину припадає 2,9 тисячі у межах Жовківського, Перемишлянського, Камянко-Бузького, Пустомитівського, Жидачівського, Золочівського, Буського, Сокальського та Миколаївського районів.

Необхідно негайно вимагати скасування угоди між Україною та «Shell» щодо видобутку сланцевого газу. Потрібно невідкладно розпочати розслідування, створивши спеціальні слідчу комісію з числа депутатів Верховної Ради, з'ясувати які можновладці були причетними до підписання цієї угоди, в кого з чиновників і найвищих держаних посадових осіб була особиста зацікавленість у підписанні даної угоди, чи отримували представники виконавчої влади хабарі?

Хотілось би звернутись до депутатів місцевих рад і міських голів, які представляють громади, розташовані в межах Юзівської та Олеськівської ділянок. Якщо президент Янукович та уряд Азарова фактично зрадили ваші громади, запродавши їх іноземним імперіалістам, то саме на вас лягає обов'язок захистити громадян України, ваших рідних, близьких, сусідів. Адже зрозуміло, що компанія «Shell» особливо не переймається екологічною безпекою на тих територіях, де вона викачує вуглеводні. Так, у 2011 році компанія упродовж двох днів приховувала інформацію про витік нафти у Північне море біля берегів Шотландії. У грудні того ж року сталась аварія і витік нафти в море біля берегів Нігерії. У 2008 році в цій же Нігерії сталась масштабна катастрофа: нафтою залило землі площею 20 квадратних кілометрів, постраждало 30 поселень і 69 тисяч людей. За підрахунками екологів на ліквідацію наслідків цієї катастрофи знадобиться 20 років.

В принципі, злочини Януковича та Азарова щодо підписання угоди із «Shell» серйозніші, ніж ті, в яких звинувачують Тимошенко і Луценка, тому потрібно їх усунути від влади і негайно арештувати, як осіб, які поставили під загрозу здоров'я і життя сотень тисяч українців, національну безпеку і порушили національні інтереси.

Настав час діяти рішуче і жорстко, адже на кону не якісь політичні дивіденди, а здоров'я і життя сотень тисяч українців.

Чому ж мовчать місцеві ради, міські голови? Необхідно переходити до прямої форми народовладдя на основі 5 статті Конституції, яка гласить, що «Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування». Якщо ж державна влада узурпована, народ має взяти владу в свої руки. Звертаюсь до представників опозиційних політичних сил перейти до прямих форм народовладдя. Ми готові організувати і впроваджувати ці форми народовладдя в життя, щоб захистити громадян України від геноциду проти українців, які здійснюють Янукович, Азаров та імперіалістичний капітал в особі компанії «Shell».

Олег Соскін, професор Національної академії управління

http://osp-ua.info/


Добавить в избранное
загрузка...
Горячие новости
Хиты продаж
загрузка...

Комментарии к записи в дневнике
Страницы: [ 1 ]
Комментировать блог могут только зарегистрированные пользователи Регистрация
 
Валерий М
Моё фото
Люди похожи на оконные стекла. Они сверкают и сияют, когда светит солнце, но, когда воцаряется тьма, их истинная красота открывается лишь благодаря свету, идущему изнутри.
E-Mail:
Пароль:
запомнить меня Регистрация
 
загрузка...
Loading...

При использовании информации в печатном или электронном виде
ссылка на www.bashtanka.info обязательна
bashtanka.info не несет ответственности за содержание информации, которую размещают пользователи ресурса.
Copyright © 2011, Bashtanka.info Все права защищены.
Страница сгенерирована за 0.067814 секунд