Про найбільш нужденних у підвищенні заробітку
Чергова обіцянка влади поліпшити життя народу вже сьогодні у 2012 році вилилася у чергове покращення свого життя та життя деяких категорій громадян, від яких цій владі потрібні правильні і слухняні вчинки.
От, взяти хоча б підвищення заробітку суддям удвічі. Очевидність мого висновку у першому реченні підкріплюється тим, що іншим працівникам апарату судів заробіток не підвищиться. А навіщо? Від них же нічого не залежить...
Якщо мене хтось запевнятиме, що підвищення заробітку суддям продиктоване намаганням зменшити прояви корупції у цій системі, я в це не вірю.
Для того, щоб не було корупції в судовій владі слід прийняти закон про відповідальність суддів за прийняття незаконних рішень. І це мають бути не загальні фрази у спеціальному законі чи в кримінальному кодексі, а чітко прописана процедура.
Чому судді, рішення яких у більшості випадків в апеляційному чи касаційному порядку скасовуються чи змінюються отримують свій заробіток та ще й напевне премії? Якщо суддя приймає незаконні рішення, то є лише дві причини цьому: некомпетентність судді, або матеріальна зацікавленність у прийнятті такого рішення. І в тому і в іншому випадку суддя повинен відповідати за свої вчинки. Спочатку - в матеріальному плані, а потім вже й дисциплінарному та навіть кримінальному.
А в нас що? Судді мають можливість приймати незаконні рішення, отримуючи за це матеріальну винагороду від однієї зі сторін по справі (а деякі спритні судді - й з обидвох сторін), а відповідальності - ніякої. Хіба що суддю спіймають з хабарем в руках. Та, повірте, вони знають, як це правильно робити, щоб спокійно працювати до пенсії отримуючі і високу заробітну плату і інші доходи, не передбачені трудовим законодавством.